Штангенциркуль ювелірний 80мм, срібло та рубінова вставка, 2000 рік Збільшити для перегляду

Штангенциркуль ювелірний 80мм, срібло та рубінова вставка, 2000 рік

Цей штангенциркуль призначений для вимірювання ювелірних виробів з золота, срібла та інших коштовних матеріалів

Детальніше

Інформація

Штангенциркуль ювелірний 80мм, срібло та рубінова вставка, 2000 рік
В експозиції «Музею промислового інструменту» МІКРОТЕХ представлені стародавні зразки вимірювачів, більшості яких 80…170 років.
Серед старовинного вимірювачу досить гармонійно виглядає невеликий, зі срібною патиною, штангенциркуль діапазону 0…80 мм та 0… 3 дюйми з невеликими вимірювальними губками 15 мм.
Цей штангенциркуль призначений для вимірювання ювелірних виробів з золота, срібла та інших коштовних матеріалів:
Загальною особливістю коштовних матеріалів є їх мала твердість, про що ми добре знаємо по механічним пошкодженням ювелірних прикрас;
Використання традиційного сталевого вимірювального інструменту у виробництві та торгівлі ювелірними прикрасами неприйнятно, оскільки сталевий вимірювач легко пошкоджує поверхню прикрас;
Для вимірювання прикрас з коштовних металів ювеліри використовують так звані ювелірні штангенциркулі, які прикрашають дорогоцінним камінням (у нашому ювелірному штангенциркулі на вимірювальній штанзі закріплено рубін.
Слід зазначити, що потреби ювелірів досить часто матеріалізуються у вигляді спеціального інструменту для вимірювання розмірів та обчислення кратності алмазів та інших дорогоцінних каменів.